«Կանանց սոցիալ-տնտեսական հզորացում Հայաստանում» ծրագրի շրջանակներում Ախթալայում տեղի ունեցավ սեմինար, որին մասնակցում էին դեռևս ս.թ. ապրիլի 30-ին դրամաշնորհների արժանացած կանայք` Շնող, Թեղուտ, Ախթալա և Ճոճկան համայնքներից:
«Կանանց սոցիալ-տնտեսական հզորացում Հայաստանում» ծրագիրն իրականացվում է Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի (ՀԵԿԱ) կողմից` Եվրամիության ֆինանսավորմամբ:
Սեմինարի շրջանակներում մասնակիցները հնարավորություն ունեցան ՀԵԿԱ-ի ֆինանսական խորհրդատուին հարցեր ուղղելու և ստանալու խորհրդատվություն իրենց բիզնես պլանների ֆինանսական մասի վերաբերյալ` հետագայում վերջնական ճշգրտումներ իրականացնելու նպատակով:

Within the "Social and Economic Empowerment of Women in Armenia" project seminar was held in Akhtala. The women participating in the seminar from Shnogh, Teghut, Akhtala, Chochkan communities were awarded with grants on April 30.
"Social and Economic Empowerment of Women in Armenia" project is being implemented by the Armenian Young Women's Association and funded by the European Union.
Within the seminar participants had an opportunity to ask questions and get advice from AYWA's financial advisor about their business plans' financial part for implementing the final adjustments.