Երևան, 21-ը նոյեմբերի 2011 թ. Համաշխարհային բանկի Երևանի գրասենյակն, իր հանրային տեղեկատվության ծառայությունների շրջանակում, հայտարարում է ակնարկների (շարադրությունների) մրցույթ` Հայաստանի բուհերի ուսանողների համար: Մրցույթի նպատակն է բարձրացնել իրազեկությունն ու քննարկում ծավալել երկրի առջև ծառացած զարգացման հիմնական մարտահրավերների վերաբերյալ: Այն նաև կնպաստի Համաշխարհային բանկի` ներկայումս աշխատանքային փուլում գտնվող «Հայաստանում գյուղատնտեսության և գյուղերի զարգացման քաղաքականության» մասին զեկույցի նախապատրաստմանը:
Շարադրության թեման`
ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԳՅՈՒՂԸ 21-ՐԴ ԴԱՐՈՒՄ. ԳՅՈՒՂԱԿԱՆ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԵՐՈՒՄ ԿՅԱՆՔԻ ՄԱԿԱՐԴԱԿԻ ԲԱՐՁՐԱՑՄԱՆ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ
Ձեր կարծիքով` որո՞նք են Հայաստանի առջև ծառացած գլխավոր մարտահրավերները գյուղատնտեսության, սննդի արտադրության, գյուղերի տնտեսական զարգացման ոլորտներում և ի՞նչ լուծումներ եք տեսնում գյուղական երիտասարդության կյանքի բարելավման, մշակութային ժառանգության վերականգնման և համայնքային զբոսաշրջության զարգացման բնագավառներում:
ԱԿՆԱՐԿՆԵՐԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՄԱՆ ՎԵՐՋՆԱԺԱՄԿԵՏԸ 2012թ. ՀՈՒՆՎԱՐԻ 20-Ն Է:
Ձեր շարադրությունը կարող եք ուղարկել էլեկտրոնային փոստով`
հասցեով, կամ ներկայացնել այն Համաշխարհային բանկի Երևանի գրասենյակ հետևյալ հասցեով` Գ. Լուսավորիչ 9, Երևան 0015: Ձեր աշխատանքը պետք է կենտրոնանա զարգացման մեկ ուղղության վրա` Ձեր ընտրությամբ, և չպետք է գերազանցի 4 էջը: Դիմումի փաթեթում խնդրում ենք ներառել. ա) Ձեր ուսանողական վավերական տոմսի պատճենը, բ) Ձեր անունը և տարիքը, գ) համալսարանը, ֆակուլտետը և տարին (կուրսը), դ) կոնտակտային տեղեկություններ (հեռախոս և էլեկտրոնային փոստի հասցե): Բոլոր շարադրությունները կգնահատվեն Համաշխարհային բանկի Երևանի գրասենյակի փորձագետների կողմից: Լավագույն հինգ ակնարկների համար Համաշխարհային բանկի Երևանի գրասենյակը կտրամադրի դրամական մրցանակներ:
Օրացույց
21-ը նոյեմբերի 2011 թ. - ակնարկների մրցույթի մեկնարկ
20-ը հունվարի 2012 թ. - ակնարկների ներկայացման վերջնաժամկետ
1-ը մարտի 2012 թ. - եզրափակիչ փուլի հաղթողների անունների հրապարակում
9-ը մարտի 2012 թ. - մրցանակաբաշխության արարողություն
Մրցույթի հայտարարության ամբողջական տեքստը տեղադրված է Համաշխարհային բանկի Երևանի գրասենյակի կայքում:
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք դիմել Համաշխարհային բանկի Երևանի գրասենյակ` Վիգեն Սարգսյանին/արտաքին կապերի պատասխանատու կամ Արմինե Գրիգորյանին/հանրային տեղեկատվության գծով օգնական` +374(10) 52 09 92 հեռախոսահամարով, կամ էլեկտրոնային փոստի միջոցով`

Yerevan, November 21, 2011: In the framework of its Public Information Services, the World Bank Yerevan Office announces today the launch of an essay competition open to university students in Armenia. The purpose of the competition is to raise more awareness of and discussion on the development challenges the country faces. It will also inspire the preparation of the World Bank’s Armenia Agriculture and Rural Development Policy Note, currently underway.
Essay topic
THE ARMENIAN VILLAGE IN THE 21st CENTURY.
POLICIES TO UPGRADE THE LIFE IN RURAL AREAS
What do you think Armenia's main challenges are in agriculture, food production, rural economic development, and what are the solutions to improve the life of rural youth, restore cultural heritage, and develop community-based tourism?
THE DEADLINE FOR SUBMISSIONS IS JANUARY 20, 2012
Send us your essay either via email to
, or submit it in a hard copy to the World Bank Yerevan Office at the following address: G. Lousavorich Street 9, Yerevan 0015. Your paper should focus on one development dimension of your choice, and should not exceed 4 pages. Use double-spacing, 1 inch margin, and 12 font size. Please include in your application package: a) a copy of your valid student ID, b) your name and age, c) the university and the program you are enrolled in and the year, d) your contact information (telephone number and email address).
All the essays will be reviewed by a selection panel comprised of the WB Armenia country office team experts. The best five essays will receive monetary awards from the World Bank Armenia.
Calendar
November 21, 2011 - Launch of the essay competition
January 20, 2012 - Deadline for submissions
March 1, 2012 - Finalists announced
March 9, 2012 - Award ceremony
The full text of the announcement is available at the World Bank Yerevan website.
For more information please contact Vigen Sargsyan/External Affairs Officer or Armine Grigoryan/Public Information Assistant at the World Bank Yerevan Office to +374(10) 52 09 92, or via e-mail to
,
For information about the World Bank activities in Armenia, please visit our website at www.worldbank.org.am.