Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիան (ՀԵԿԱ) և Կին ձեռներեցների ցանցը (ԿՁՑ) «Կանանց սոցիալ-տնտեսական հզորացում Հայաստանում» ծրագրի շրջանակներում, ՀՀ Լոռու մարզում կազմակերպել էին ֆինանսական դասընթացներ: Դասընթացն իրականացնելու համար ֆինանսական աջակցություն է տրամադրել Գերմանական խնայբանկերի միությունը (SBFIC ):
Դասընթացներին մասնակցում էին ՀՀ Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքի գործող և սկսնակ կին ձեռներեցները, գյուղատնտեսները, կանանց ֆորմալ և ոչ ֆորմալ խմբերի ներկայացուցիչները:
Դասընթացներին մասնակցած կանայք հնարավորություն ունեցան համալրել իրենց գիտելիքները և տեղեկատվություն ստանալ հաշվապահական և հարկային հաշվառման, քաղաքացիական և աշխատանքային իրավունքի ոլորտներից:

Financial trainings for women entrepreneurs
In the framework of"Social and Economic Empowerment of Women in Armenia" project Armenian Young Women's Association (AYWA) and Women Entrepreneurs Network of Armenia (WENA) had organized financial trainings in Lori region.
Deutsche Savings Banks Foundation (SBFIC) provided financial support for implementing the trainings.
Active and beginner women entrepreneurs, agriculturists, as well as formal and non-formal women’s groups from Vanadzor participated in the training.
The women having participated in the trainings have got an opportunity to replenish their knowledge and get information about accounting and tax accounting, civil and labor law.