2009թ. հոկտեմբերի 21-23-ը Հայաստանի Երիտասարդ Կանանց Ասոցիացիան իրականացրեց ՙՖոնդահայթայթում՚ թեմայով եռօրյա դասընթաց: Դասընթացը վարում էր Կանադական գործադիր ծառայությունների կազմակերպության (CESO) կամավոր խորհրդական Ուենդի Էլիոթը: Դասընթացի ընթացքում քննարկվեցին ֆոնդահայթայթման տարբեր տեսակները, հաջող նախաձեռնությունների յուրահատկությունները, ներկայացվեց տեղական և միջազգային փորձը:
Հոկտեմբերի 28-ից կկազմակերպվի նաև դասընթաց դասավանդողների համար “Ֆոնդահայթայթում” թեմայով, որին կմասնակցեն ՀԵԿԱ անձնակազմի անդամներն ու կամավորները:

Workshop on Fundraising
From the 21st to 23rd October, 2009, Armenian Young Women’s Association and Canadian Executive Service Organization (CESO) organized Workshop on Fundraising. Wendy Elliott, CESO Volunteer Adviser, was the facilitator of the Workshop.
The 3-day workshop covered the diverse methods of fundraising, the characteristics that efforts successful, and presented national and international examples for motivation and inspiration.
From the 28th of October a Training of Trainers on Fundraising will be organized by Wendy Elliott for AYWA staff and volunteers.