Գործնական դաս «Գործարար Էթիկա» թեմայով
Հայաստանի Երիտասարդ Կանանց Ասոցիացիան (ՀԵԿԱ) և ՀՀ Կին ձեռներեցների ցանցը(ԿՁՑ) կազմակերպել էին մասնագիտական հանդիպում և գործնական դաս «Գործարար Էթիկա» թեմայով: Հանդիպման հյուրն էր «Գործարար Էթիկա» ձեռնարկի հեղինակ, մասնագիտությամբ իրավաբան Թամարա Ավանեսյանը:
Հանդիպման առաջին հատվածում հեղինակը ներկայացրեց գրքի ստեղծման պատմությունը, հիմնական բաժինները: Հանդիպման երկրորդ հատվածում հեղինակին միացավ Ակադեմիքս Թիմ ընկերության հիմնադիր, տնօրեն, բիզնես դասընթացավար՝ Լիլիթ Ճուղուրյանը: Ակադեմիքս Թիմ ընկերության կողմից պատրաստված գործնական սլայդ-ցուցադրության շնորհիվ մասնակիցները ուսումնասիրեցին այցեքարտերի հիմնական տեսակները, ձևերը, ինչպես նաև սովորեցին, երբ կարելի է զրուցակցին տրամադրել այցեքարտ, ինչպիսի տեղեկատվություն պետք է տեղադրել, ինչպիսին՝ ոչ:
Նյութի յուրացման աստիճանը ստուգելու նպատակով գործնական հատվածը ուղեկցվեց մասնագետների կողմից պատրաստված տարաբնույթ վարժություններով, ֆիլմերի դիտումով: Դասընթացն ինտերակտիվ էր, մասնակիցները դասընթացի վերջում ուղղեցին իրենց հուզող հարցերը:

Armenian Young Women's Association (AYWA) and Women Entrepreneurs Network in Armenia (WENA) organized professional meeting and practical training on "Business Ethics". The guest of the meeting was the author of "Business Ethics" handbook, lawyer Tamara Avanesyan.
In the first part of the meeting the author of the handbook presented the book formation history, the main parts of the book. In the second part the founder and director of Akademix Team company, business trainer Lilit Tshughuryan joined the author. Due to slideshow made by Akademix Team the participants studied the main types of business cards, forms, and also learned when the interviewee can provide a business card, what information should be placed on.
The practical part of the training was accompanied by different exercises, film screenings in order to check the level of mastering the material. The training was interactive, in the end of the training questions and answers part was.