Կայացավ ՀԵԿԱ-ի բացօթյա բարեգործական տոնավաճառը
2015թ. մարտի 29-ին Երևանի Կարապի լճի մերձակայքում տեղի ունեցավ Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի (ՀԵԿԱ) ` արդեն ավանդական դարձած բացօթյա բարեգործական տոնավաճառը՝ նվիրված Կանանց տոնին և Սուրբ Զատիկին :
Տոնավաճառին մասնակցում էին ՀԵԿԱ-ի կողմից հիմնադրված ՀՀ Կին ձեռներեցների ցանցի անդամներ, Երևանից և ՀՀ տարբեր մարզեր ներկայացնող կին արտադրողներ, վարպետներ, ինչպես նաև միջազգային և տեղական կազմակերպություններ, դեսպանություններ: Բարեգործական տոնավաճառն ուղեկցվեց մշակութային ծրագրով՝ երիտասարդ կատարողների և պարային խմբերի մասնակցությամբ: Մանկական անկյունում երեխաների ուրախ ժամանցն ապահոված էր: Նրանք ՀԵԿԱ-ի անդամների ու կամավորների հետ միասին փորձում էին կերտել տարբեր պատկերներ նկարների և ներկերի միջոցով: Տոնավաճառի ընթացքում կազմակերպվեց նաև վիճակահանություն, խաղարկվեցին ՀԵԿԱ-ի գործընկերների և աջակիցների կողմից տրամադրված նվերներ:
Միջոցառման ողջ հասույթը կտրամադրվի ձեռագործության ոլորտում կանանց ձեռներեցության զարգացմանը:
ՀԵԿԱ-ն շնորհակալություն է հայտնում Չինաստանի, Շվեյցարիայի, Բրազիլիայի դեսպանություններին, «Սամ-Հար» ՍՊԸ-ին («Սիփան» ապրանքանիշով)` միջոցառման ընթացքում ցուցաբերած աջակցության համար:
«Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիա» (ՀԵԿԱ) հասարակական կազմակերպությունը հիմնադրվել է 2004թ.:
ՀԵԿԱ-ի ռազմավարական ուղղություններից է կանանց զբաղվածությունն ու ինքնազբաղվածությունը, որի շրջանակներում կազմակերպվում են մի շարք միջոցառումներ, այդ թվում նաև արդեն ավանդական դարձած բարեգործական տոնավաճառներ:
ՀԵԿԱ-ն կազմակերպում է բարեգործական տոնավաճառներ 2010 թվականից ի վեր, որոնք նվիրված են լինում Կանանց տոնին, ՀՀ Անկախության տոնին, Նոր Տարվան ու Սուրբ Ծննդին:
Բարեգործական տոնավաճառները նպատակ են հետապնդում նպաստել ՀՀ կանանց ու աղջիկների առջև ծառացած խնդիրների լուծմանը, աջակցել կանանց և աղջիկների առողջության պահպանմանը, նպաստել կանանց շրջանում զբաղվածության մակարդակի բարձրացմանը, փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացմանը

On March 29, 2015 Armenian Young Women’s Association’s (AYWA) traditional Open-air Spring Bazaar dedicated to Women's Month and Easter held.
Members of Women Entrepreneurs Network in Armenia, women producers from Yerevan and all the regions of Armenia, embassies, local and international organizations were participating in the bazaar.
The bazaar was accompanied with cultural part with participation of young singers and dancing groups. During the bazaar children’s funny entertainment was provided by AYWA members and volunteers.
A lottery was organized during the bazaar. Various presents that has been given by AYWA partners and supporters wined during the lottery.
The funds raised will support women entrepreneurs in handicraft businesses.
AYWA is thankful to Embassy of China, Embassy of Switzerland, Embassy of Brazil and “Sam-Har” LLC (with “Sipan” trademark) for their support during the event.
Armenian Young Women’s Association (AYWA) is an Armenian non-governmental organization founded in 2004. Within the frameworks of AYWA’s Women’s employment and self-employment strategic direction various events, particularly traditional charity fairs are being organized.
AYWA has been organizing charity fairs since 2010. Charity fairs are devoted to Women’s month, Independence day of the Republic of Armenia and New Year and Christmas.
The charity fairs aims to contribute to the solution of problems faced by women and girls, to assist in maintaining their health, to contribute to increasing the employment rate among women, small and medium enterprise development in all the regions of Armenia.