Մասնագիտական վերապատրաստման դասընթաց ՀԵԿԱ-ում
Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիան (ՀԵԿԱ) կազմակերպել էր անվճար մասնագիտական վերապատրաստման դասընթաց «Գործարար միջոցառումների կառավարում» թեմայով, որը վարեց ՀԵԿԱ անդամ և Կին ձեռներեց դեսպան, Ակադեմիքս Թիմ ընկերության հիմնադիր և տնօրեն, առևտրի և մարքեթինգի մասնագետ, բիզնես դասընթացավար Լիլիթ Ճուղուրյանը:
Մասնագիտական վերապատրաստման դասընթացի համար մասնակիցների թիվը վեցն էր, սակայն հայտերը բազմաթիվ էին, այդ իսկ պատճառով ՀԵԿԱ-ն ընդունեց լավագույն տասնյոթ մասնակիցներին:
Մասնակիցները ծանոթացան գործարար միջոցառումների էությանը, գործարար միջոցառումների անհրաժեշտությանը, գործարար միջոցառումներ և PR, կազմակերպության իմիջի ձեւավորմանը, գործարար միջոցառումների կազմակերպման մակարդակներին և հիմունքներին, գործարար միջոցառումների հիմնական տեսակներին և առանձնահատկություններին:
Դասընթացն ինտերակտիվ էր: Դասընթացի ավարտին Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի կողմից մասնակիցներին շնորհվեցին հավաստագրեր:

Armenian Young Women’s Association (AYWA) had organized free professional training workshop themed “Business events management”. The training was conducted by AYWA member and Women Entrepreneur Ambassador, founder and director of Akademix Team company, trade and marketing specialist, business trainer Lilit Tshughuryan.
Even though the number of participants of the training initally was 6, many appliactions were received, so AYWA selected the best 17 participants.
Participants learned about the nature of business events, PR, the development of organizations image, the levels and basics of organizing business events, the main types and characteristics of business events.