Կայացավ ՀԵԿԱ-ի բարեգործական բացօթյա ցուցահանդես վաճառքը
Տեղի ունեցավ Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի (ՀԵԿԱ) բարեգործական բացօթյա ցուցահանդես վաճառքը, որը նվիրված էր կանանց տոնին: Բարեգործական ցուցահանդես վաճառքը ՀԵԿԱ-ն կազմակերպել էր իր գործունեության 10-ամյակի շրջանակներում` «Հայ խոհարարական ավանդույթների զարգացման և պահպանման» ՀԿ-ի աջակցությամբ:
Բարեգործական ցուցահանդես վաճառքին իրենց արտադրանքով (արվեստի գործեր, արդուզարդ, հուշանվերներ, անուշեղեն, համեմունքներ, ձեռքի աշխատանքներ և այլն) մասնակցեցին անհատներ ու կազմակերպություններ Երևանից և ՀՀ մարզերից, ինչպես նաև ՀԵԿԱ-ի կողմից հիմնված և համակարգվող ՀՀ Կին ձեռներեցների ցանցի
անդամներ, սիրիահայեր:
Բարեգործական ցուցահանդես վաճառքն ուղեկցվեց մշակութային ծրագրով` «Հայ խոհարարական ավանդույթների զարգացման և պահպանման» ՀԿ-ի ներկայացուցիչ Արտավազդ Սարուխանյանի կողմից հայ ավանդական ուտեստի պատրաստման ցուցադրությամբ, Վանուհի Հովհաննիսյանի կատարումներով: Միջոցառման շրջանակներում գործում էր նաև մանկական անկյուն:
Ցուցահանդես վաճառքի պատվավոր հյուրն էր ՀՀ-ում ԱՄՆ Արտակարգ և Լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆֆերնը, ով բարձր գնահատեց միջոցառման կարևորությունը տեղական արտադրողների և կանանց տնտեսական մասնակցության խրախուսման ու խթանման գործում:
Բարեգործական ցուցահանդես վաճառքի ողջ հասույթը կտրամադրվի ՀՀ մարզերում կանանց տնտեսական մասնակցության խթանման նպատակով իրականացվող ծրագրերին:

Armenian Young Women’s Association’s open-air charity fair took place, which was dedicated to Women’s day. AYWA had organized an open-air charity fair within the framework of its 10th anniversary, with the support of "The development and maintenance of Armenian Culinary Traditions" NGO.
Individuals and organizations from Yerevan and the RA regions participated in the charity fair with their products (works of art, jewelry, souvenirs, dessert, spices, handicrafts, etc.). Syrian Armenians and the members of Women Entrepreneurs Network in Armenia, which has been established and coordinated by AYWA, also participated in the event.
The charity fair was accompanied by a cultural program with the demonstration of the preparation of Armenian traditional dishes by Artavazd Sarukhanyan, the representative of "Development and Maintenance of Armenian Culinary Traditions" NGO and Vanuhi Hovhannisyan’s performances. A children’s corner was organized within the framework of the event.
The honorary guest of the charity fair was John Heffern, the US Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador in Armenia, who highly assessed the importance of the event for the encouragement and promotion of the economic participation of local producers and women.
All the revenue received from the charity fair will be used for implementing projects aimed at promoting women’s economic participation in the regions of Armenia.