Սկսնակ գործարարների աջակցության CEFE ծրագիր
Դուք ունեք գործարար գաղափար, սակայն չգիտեք` ինչպես այն իրագործել, դուք սկսնակ գործարար եք, սակայն ուզում եք իմանալ այն ամենը, ինչն անհրաժեշտ է արդյունավետ բիզնես վարելու համար:
ԱՅՍ ԴԱՍԸՆԹԱՑԸ ՃԻՇՏ ՁԵԶ ՀԱՄԱՐ Է:
Սույն թվականի նոյեմբեր ամսին Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիան,
GTZ կազմակերպության հետ գործակցությամբ, իրականացնում է Սկսնակ գործարարների աջակցության CEFE ծրագիրը:
ԾՐԱԳԻՐԸ ԿԿԱԶՄԱԿԵՐՊՎԻ ՎԱՅՔ ՔԱՂԱՔՈՒՄ:
Ծրագիրը 1-ամսյա դասընթաց է, որի արդյունքում մասնակիցները կտիրապետեն ձեռներեցությամբ զբաղվելու բոլոր հմտություններին, կկարողանան գնահատել շուկայի առաջարկն ու պահանջարկը, կկազմեն իրենց գործարար ծրագիրը (բիզնես պլանը): Գաղտնիք չէ, որ հաճախ գործարարների մոտ առաջացած խնդիրները կապված են ոչ միայն գործունեության պլանավորման, կազմակերպման և կառավարման, այլ նաև ֆինանսական խնդիրների հետ: Մենք այս խնդիրը ևս կփորձենք լուծել համատեղ:
Ծրագրի ավարտական փուլին հասած մասնակիցները հնարավորություն կունենան իրենց գործարար ծրագրերը ներկայացնել բանկերին և ֆինանսական այլ կառույցներին` մեր երաշխավորությամբ:
Ծրագրին կարող են մասնակցել.
1.սկսնակ գործարարներ, որոնք զբաղվում են ձեռնարկատիրական գործունեությամբ,
2.անհատ քաղաքացիներ, որոնք ունեն գործարար գաղափար և ցանկություն ունեն սկսելու իրենց սեփական գործը:
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետն է` ս.թ. հոկտեմբերի 29-ը, 2010թ.
Մի' կորցրեք հաջողակ գործարար դառնալու Ձեր այս հնարավորությունը:
Ծրագրի մասին մանրամասն տեղեկատվություն ստանալու և հայտերի համար կարող եք դիմել.
• Հասցե` ք.Եղեգնաձոր, Գագարինի 7 (ՙՀայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիա՚ ՀԿ գրասենյակ), Հեռ. (093) 85 03 90 (ք.Եղեգնաձոր Աննային), էլ.փոստ` կամ 077958806 (Մարիամին, ք. Վայք),
• Հասցե` ք. Երևան, Աբովյան 37 բն.9 (ՙՀայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիա՚ ՀԿ գրասենյակ), Հեռ. (010) 58 07 87 (Հայկուհուն), Էլ.փոստ.` [email]info@aywa.am[email]

This Course Is Right For You.
On November of this year Armenian Young Women’s Association in partnership with GTZ organization is implementing CEFE project for supporting start ups.
The Project will be organized in Vayq town.
The project is a one month training, as a result of which the participants will have entrepreneurship skills, can assess supply and demand of the market, and will compile their business plan.
It is not a secret that often problems occurred with entrepreneurs related not only with activity planning, organizing and management but also with financial problems. We will try to solve this problem jointly. The participants reached the final stage of the project will be able to represent their business plans to banks and other financial institutions with our recommendation.
In project can participate
- Start up business, who are engaged in entrepreneurship
- Citizens who have a business idea and want to start their own work.
Don’t miss the opportunity of becoming a successful businessman.
For detailed information about the project and applications contact
- Yeghegnadzor city, Gagarin 7 (the office of Armenian Young Women’s Association NGO), tel. (093) 85 03 90 (Anna, Yeghegnadzor), email to or 077958806 (Mariam, Vayq town),
- Yerevan, Abovyan 37 apt 9 (the office of Armenian Young Women’s Association NGO), tel. (010) 58 07 87 (Haykuhi), email to