«Կանացի» ցուցահանդես եւ «տոնական» վաճառք
Մարտի 6-ին «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցի «Տիգրան Մեծ» սրահում կանցկացվի ցուցահանդես-վաճառք: Միջոցառման առիթը կանանց նվիրված միամսյակն է, իսկ նախաձեռնողը` «Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիան»:
Ասոցիացիայի նախագահ Լիլիթ Ասատրյանի խոսքերով` միջոցառման հիմնական նպատակը հասարակական տարբեր ոլորտներում կնոջ դերի կարեւորումն է: «Ցուցահանդես-վաճառքի ձեւաչափը կանանց հնարավորություն կտա միաժամանակ մասնակցել մի քանի ձեւով` որպես աշխատանք պատրաստող, որպես ներկայացնող-վաճառող, որպես գնորդ, նվիրող եւ, ինչու ոչ, այդ օրը ձեռք բերված իրերը նվեր ստացող»,- նշում է Լիլիթ Ասատրյանը:
Կազմակերպիչները խոստանում են, որ մասնակիցների համար այդ օրը կվերածվի իսկական տոնի:
Ցուցահանդես-վաճառքին կարող են մասնակցել ինչպես կազմակերպություններ, այնպես էլ անհատներ: Նախնական տվյալներով միջոցառմանը կներկայացվեն շուրջ 5 տասնյակ սեղանիկներ: Այդ օրը ցուցասեղանին կլինեն կերամիկա, ձեռագործ աշխատանքներ, զարդեր, դեկորատիվ պարագաներ, նկարներ: Մուտքն ազատ է:
Մասնակցության գրանցման վերջնաժամկետը փետրվարի 15-ն է: Մանրամասն տեղեկությունների համար կարելի է այցելել ասոցիացիայի էլեկտրոնային կայքէջ` www.aywa.am:

“Women’s” exhibition and “festive” sale
The Armenian Young Women’s Association will start the women’s month-long celebration two days earlier this year.
On March 6, the Armenian Young Women’s Association will hold an exhibition-sale at “Tigran the Great” Hall of “Armenia Marriot” Hotel in light of the month-long celebration dedicated to women.
According to president of the association Lilit Asatryan, the main goal of the event is to attach importance to the role of women in different spheres of society. “The format of the exhibition-sale will give women the opportunity to participate in several forms as women who prepare, present, buy, sell works and give them as gifts and, why not, ones who receive gifts as well,” says Lilit Asatryan.
Organizers promise that that day will turn into a real celebration for the participants.
The exhibition-sale is open to both individuals and organizations. There will be nearly 50 small tables with ceramics, hand-made items, decorations and paintings. Entrance is free.
The deadline for registration is February 15. For more information, please visit the association’s website at www.aywa.am.