Կանայք ապացուցել են, որ կարող են լինել լավ ղեկավարներ: Նրանք են կրթում և ուղղորդում ապագա ղեկավարներին
Որն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի արձանագրած հաջողության գաղտնիքը: Գոյություն ունեն, արդյոք, կոնկրետ մեթոդներ` կազմակերպությունը շարունակական առաջընթացի ճանապարհով առաջնորդելու համար: Նոր բացահայտումների հնարավորություն է ստացել հետաքրքրություն դրսևորած կանանց լսարանը
20-ը հունվարի, 2010թ., Երևան, Հայաստան ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` ՙՄՏՍ՚ ԲԲԸ դուստր ձեռնարկությունը, տեղեկացնում է, որ ՙՀայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիա՚ (ՀԵԿԱ) հասարակական կազմակերպության անդամներն ու նրանց աջակցությամբ առաջնորդության դասընթացներ անցածները, իրենց հմտությունները հարստացրել են Հայաստանի բջջային առաջատար օպերատորի փոխանցած փորձով:
ՀԵԿԱ-ն կարևոր է համարում ոչ միայն ընտանիքում, այլև հասարակության մեջ կանանց տրված ինքնադրսևորման հնարավորությունը: Առավել ինքնավստահ լինելու և լիարժեք քայլեր կատարելու հարցում էլ` կուտակած գիտելիքները կառավարման մշակույթի ոլորտում զարգացնելու հնարավորությունը: Հատկապես դրանով է պայմանավորված ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ կազմակերպության համագործակցությունը:
Արդյունավետ կառավարման ճանապարհը, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի գնահատմամբ, սկսվում է ընկերության ներսում արժեքային քաղաքակիրթ ու բարոյական համակարգի ներդրումից և շարունակվում` յուրաքանչյուրի նկատմամբ դրսևորվող հոգատարությամբ, նրանց գնահատելու, խրախուսելու և կատարելագործվելու համար ընձեռած հնարավորությամբ: Կառավարման քաղաքակիրթ այդ մոդելի հիմքում նաև խտրականությունը բացառելն է:
ՙԱնկախ զբաղեցրած դիրքից և պատասխանատվության չափաբաժնից, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ընտանիքում բոլորի համար ընդհանուր է կարևոր մի արժեք` հարգանքը: Միայն պահանջելու ղեկավարի մոտեցումն անհեռանկար է ու մերժված: Կարևոր է մեզանում արմատավորված այն հոգեբանությունը, որ հարգանքը ծնում է պատասխանատվության մեծ զգացում, նվիրում և կազմակերպության առաջընթացն ապահովելու համար` նույնիսկ անհնարինը հնարավոր դարձնելու ցանկություն: Ակնհայտ է, որ աշխատակիցների ջանքերը պետք է լինեն գնահատված` անկախ նրանց տարիքից կամ սեռից՚,- ընդգծեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը:
Հանդիպումն անցավ անմիջական մթնոլորտում` ակտիվ հարցադրումների և դրանց տրվող անկեղծ պատասխանների ուղեկցությամբ:

Women proved to be great management leaders. They are the ones growing and leading tomorrow’s generation
What is VivaCell-MTS’ secret of success? Are there particular methods guiding the organization along the road to continuous success? Women interested in these questions got a chance to get answers to them Armenian Young Women’s Association
January 20th, 2010, Yerevan, Armenia - VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, announces that the members of the Association of Young Women of Armenia non-governmental organization and those who took courses in leadership with the help of the organization had an opportunity to get acquainted to the experience of Armenia’s leading mobile operator.
The Association of Young Women of Armenia pays particular importance to giving women opportunities to express in their private lives, and equally in their social activities, and also the opportunities to develop skills in management – to be more self-confident and be able to take down-to-earth steps. This attitude is one of the major factors underlying the cooperation between the organization and VivaCell-MTS.
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian says the road to efficient management starts from the introduction of a civilized system of management away from any discrimination and based on moral values inside the Company and stretches to careful attitude to everyone. Appreciation, encouragement, and opportunities for development, as well as exclusion of any kind of discrimination – is another core value on which this model is relies upon.
“Independent of the status and the share of responsibility, respect is an absolute value for all. Demanding without giving has no perspective. We all believe respect gives rise to the feeling of responsibility, devotion and willingness to reach the unreachable to ensure the progress of the Company. Obviously, the efforts made by the employees should be appreciated regardless of their age or gender,” underlined VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.