Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիան հոկտեմբերի 10-ին մասնակցեց «Պանարմենիան Էքսպո 2015» միջազգային 6-րդ ցուցահանդեսին: Էքսպոն կազմակերպվել է ՀՀ առևտրաարդյունաբերական պալատի և «Պրոմ էքսպո» ընկերության համատեղ նախաձեռնությամբ և նվիրված է Էրեբունի-Երևանի 2797-ամյակին:
ՀԵԿԱ կին ձեռներեցների ցանցի անդամ և «Կանանց սոցիալ- տնտեսական հզորացում Հայաստանում» ծրագրի շահառու Մերի Դավթյանը ներկայացրեց իր սկսնակ բիզնեսը՝ կիսաֆաբրիկատների արտադրությունը: ՀԵԿԱ-ի «Կանանց սոցիալ- տնտեսական հզորացում Հայաստանում» ծրագրի շահառու Մերի Դավթյանը «Պանարմենիան Էքսպո 2015»-ին մասնակցեց ՀԵԿԱ գործընկեր ԺԶՄԿ-ի (Ժողովուրդների զարգացման միջազգային կոմիտե) հրավերով:
Մերին շատ ոգևորությամբ է խոսում իր սկսնակ բիզնեսի մասին: Հաջողության բանաձևը համարում է իր մոտեցումը. «Ես սիրում եմ այն ամենը ինչ անում եմ: Հոգի եմ ներդնում ցանկացած աշխատանքի մեջ»:
Մասնակցելով «Կանանց սոցիալ-տնտեսական հզորացում Հայաստանում» ծրագրի բիզնես դասընթացներին, ներկայացնելով իր բիզնես գաղափարը՝ Մերին կարողացավ ՀԵԿԱ-ի ֆինանսավորմամբ կյանքի կոչել իր գաղափարը:
«ՀԵԿԱ-ն ինձ հնարավորություն տվեց ավելի կիրթ գործել բիզնես ոլորտում, ձեռք բերել նոր գիտելիքներ բիզնեսի կառավարման ուղղությամբ, հնարավորություն տվեց գտնել նոր շուկաներ ու գործընկերներ, զարգացնել իմ սեփական բրենդը և ընդլայնել բիզնեսը»:

AYWA in PanArmenian EXPO-2015
On October 10, 2015 Armenian Young Women’s Association participated in 6-th International PanArmenian EXPO-2015. General organizers are “PROM EXPO” LLC and Chamber of Commerce & Industry of the RA, and it is dedicated to 2797 anniversary of Erebuni-Yerevan.
Member of AYWA Women Entrepreneurs Network in Armenia and “Social and Economic Empowerment of Women in Armenia” project beneficiary Meri Davtyan presented her start-up business of convenience food. AYWA's “Social and Economic Empowerment of Women in Armenia”[/url2] project beneficiary Meri Davtyan participated in the EXPO by invitation of AYWA's partner CISP organization.
Meri is very enthusiastic about her business.“My success in work depends on my approach to work.I love everything I do, I put my soul in every work”-said Mery.
By participating in “Social and Economic Empowerment of Women in Armenia” project’s business training and presenting her business idea Mery was able to give life to her idea by receiving financial support from AYWA in form of a grant.
“AYWA gave me opportunity to work more politely in business world, to gain new knowledge in business administration, to find new markets and partners, to develop my own brand and expand my business”-continued her speech Mery.