ENYC-ի հերթական համաժողովը Երևանում
Հունվարի 23-24-ին Երևանում տեղի ունեցավ Երիտասարդական կենտրոնների Եվրոպական ցանցի (ENYC) հերթական համաժողովը, որի հյուրընկալող կողմն էր Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիան (ՀԵԿԱ):
Երիտասարդական կենտրոնների եվրոպական ցանցը ստեղծվել է Եվրոպայի Խորհրդի սկզբունքների հիման վրա, ինչպիսիք են՝ հավասար հնարավորություններ և ներառում, կրթություն ամբողջ կյանքի ընթացքում, նորարարություններ և գործունեության բարձր չափորոշիչներ:
ENYC-ի հերթական համաժողովին մասնակցում էին անդամ կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ Հունաստանից, Ֆինլանդիայից, Սլովակիայից, Ֆրանսիայից, Պորտուգալիայից, Բուլղարիայից, Իտալիայից, Գերմանիայից և Չեխիայից: Համաժողովի շրջանակներում ցանցը համալրվեց նոր անդամ կազմակերպություններով:
Համաժողովի ընթացքում նոր անդամներին ներկայացվեցին ENYC-ի արժեքները, գաղափարախոսությունը, ռազմավարությունը և տեսլականը, ամփոփվեց ENYC-ի 2014թ. գործունեությունը, ինչպես նաև կազմվեց 2015թ. գործողությունների ծրագիրը՝ «Հավասար հնարավորություններ-Հավասարություն» խորագրով:
Համաժողովն ուղեկցվեց ճանաչողական այցերով ՀԵԿԱ գրասենյակ, Մատենադարան, Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին:

ENYC's General Assembly in Yerevan
The General Assembly of the European Network of Youth Centers (ENYC) took place in Armenia's capital Yerevan from Friday, 23 till Saturday, 24 of January 2015, hosted by Armenian Young Women’s Association (AYWA).
The European Network of Youth Centers is founded on principles of the Council of Europe, such as equal opportunity and inclusion, lifelong learning, innovation and high operating standards.
Representatives of member organizations from Greece, Finland, Slovakia, France, Portugal, Italy, Germany, Bulgaria and the Czech Republic were participating in ENYC’s annual meeting. The assembly has welcomed new members from United Kingdom, Germany and Estonia during the conference.
During the meeting ENYC's values, ideology, strategy, activities and vision, ENYC's activities 2014 were presented to newcomers, as well as common activities for 2015 was developed. The theme for ENYC Network's activities for the year 2015 is “Equal opportunities - Equity”.
The conference was accompanied by study visits to AYWA office, Matenadaran, the Armenian Genocide Museum-Institute, the Mother See of Holy Etchmiadzin.