Հուլիսի 31-ին Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիան, գերմանական "Փոքր և միջին ձեռնարկությունների աջակցում" ծրագրի հետ գործակցությամբ, սկսեց "ՀԱՋՈՂ ՍԿԻԶԲ" ծրագիրի իրականացումը Եղեգնաձոր քաղաքում:
Ծրագիրը 1-ամսյա դասընթաց է, որի արդյունքում մասնակիցները կտիրապետեն ձեռներեցությամբ զբաղվելու բոլոր հմտություններին, կկարողանան գնահատել շուկայի առաջարկն ու պահանջարկը, կկազմեն իրենց ապագա գործունեության (բիզնես) ծրագիրը:
Ծրագիրը ոչ միայն հնարավոորություն է տալիս ստանալ տեսական գիտելիքներ, այլև դասավանդողների կողմից մասնակիցներին կտրամադրվի անհատական խորհրդատվություն, իսկ ծրագրի ավարտին հաջող ներկայացված բիզնես ծրագրերը, համապատասխան հանձնաժողովի կողմից դրական գնահատվելու դեպքում, հնարավորություն կունենան ստանալու արտոնյալ վարկ` տվյալ գործը սկսելու նպատակով:

On the 31st of July Armenian Young Women`s Association in cooperation with the German ProSME program, started the implementation of the "Successful start'' project in Yeghegnadzor.
The program is a one-month seminar, where the participants will be mastered in all business skills, will be able to value the offer and demand of the market, will create their future business program.
In addition to theorotical knowledge the participants will be also given individual consultation, and at the end of the program successfully presented business programs if marked positively by the conference, will have an opportunity to receive a privileged credit to start that work.