ՀՀ Լոռու մարզի Սպիտակ քաղաքում ընթացող ձեռներեցության դասընթացի շրջանակներում կայացավ դասընթացի մասնակիցների կողմից մշակված բիզնես պլանների ներկայացումը: Ձեռներեցության դասընթացը կազմակերպել էր Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիայի (ՀԵԿԱ)-ն ՝ «Կանանց սոցիալ-տնտեսական հզորացում Հայաստանում» ծրագրի շրջանակներում:
Ձեռներեցության դասընթացին մասնակցում են Լոռու մարզի Սպիտակի համախմբի՝ Շիրակամուտ, Լուսաղբյուր համայնքների գործող և սկսնակ կին ձեռներեցներ, գյուղատնտեսներ, կանանց ֆորմալ և ոչ ֆորմալ խմբերի ներկայացուցիչներ:
Ձեռներեցության դասընթացին մասնակցած և այն հաջողությամբ ավարտած մասնակիցներին տրվեցին հավաստագրեր:
Ձեռներեցության դասընթացի նպատակն էր` նպաստել ՀՀ Լոռու մարզում կանանց սոցիալ-տնտեսական իրավիճակի բարելավմանը` կանանց ձեռնարկատիրական հմտությունների և գիտելիքների զարգացման միջոցով:
Նախապես մշակված չափորոշիչների հիման վրա կընտրվեն լավագույն գործարար ծրագրերը, որոնք ֆինանսական աջակցություն կստանան ՀԵԿԱ-ի կողմից:

Presentation of business plans in Spitak
In the framework of business trainings holding in Spitak city of Lori region, the presentation of business plans developed by the participants of the training was held.The training was conducted within “Social and Economic Empowerment of Women in Armenia” project, which is being implemented by Armenian Young Women’s Association (AYWA).
Active and beginner women entrepreneurs, agriculturists, as well as formal and non-formal women’s groups from Shirakamut and Lusaghbyur communities of Spitak cluster participated in the business training.
The women having participated in the trainings and successfully finished it awarded certificates. The training was conducted through Competency-Based Economies through Formation of Enterprises
(CEFE) methodology. The purpose of the business training was to support the improvement of social and economic situation of women in Lori region by developing women’s entrepreneurship skills and knowledge.